‘Ik wilde dat wauw-effect, dat de sfeer als een warme deken over je heen valt.’ Het zijn woorden van Evert-Jan van den Hoed, eigenaar van café-bar Kelder65. Achter het kleine steile trapje en de lage kelderdeur gaat een karakteristieke en verbazend grote ruimte schuil. Ingericht met beetje vintage, een vleugje lounge en een flinke scheut bierkelder heeft het een heel eigen sfeer. ‘Wauw’, was onze eerste reactie, ‘wat een gave ruimte.’ Binnen was het een gezellig geroezemoes. Een lekker muziekje op de achtergrond en de uitnodigende geur van vers bereide hapjes maken dat je je wilt nestelen in een van de zitjes recht tegenover de lange bar. Anderhalf jaar na opening draait Kelder65 dus prima!
Het getal 65 uit de naam refereert aan het huisnummer op de ‘zonzijde’ van de Nieuwestad. De kelder was vroeger onderdeel van Club Noa, ooit uitgeroepen tot beste club van Nederland. En daarvoor het bekende VAT69, een begrip in Leeuwarden. Het etablissement kwam zo vertrouwd op ons over dat we ons niet realiseerden dat hij nog geen jaar open is. Klaarblijkelijk is de loop er direct goed in gekomen en dat is natuurlijk de wens van iedere startende horecaondernemer.
Het café ontvangt een zeer gemêleerd publiek vanaf zo’n 25 jaar. Iedereen voelt zich hier thuis, juist omdat alles net een beetje anders is. Zo kun je geen bitterballen bestellen, maar wel warme dadels gevuld met geitenkaas en omwikkeld met spek. Of een plankje met Mediterrane vleessoorten uit de droogkast, Elzasser Flammkuchen, flatbread rib-eye of Noorse zalm, kipspiesjes met hoisin-dip of een Oystershooter, een oester van het Wad in een glaasje met vodka, tabasco en zwarte peper! Met dergelijke tapas-achtige lekkernijen trek je een breed publiek. Ook op de kaart staan verschillende gin-tonics, op smaak gebracht met citrus, kruiden of komkommer, afhankelijk van het type gin en de soort tonic. En binnenkort ook te verwachten: de klassieker ‘bloody mary’, maar dan met een eigen twist: namelijk een stukje uitgebakken spek. Doe ons alvast maar één!
Als ons gesprek vordert, blijkt de 27-jarige Evert-Jan een actieve en ambitieuze ondernemer met meer dan alleen horecaervaring in drukke watersportgebieden rond Grou en Sneek. Ook heeft hij een grote passie voor het organiseren van evenementen en congressen. Met Kelder65 biedt daarom ook Oester65: een soort eenpersoons oestercatering, Event65: het organiseren van evenementen met een boodschap en Klipper65: een zeilarrangement op een tweemast-klipper met tochten op het IJsselmeer of op het Wad. Ook niet verkeerd. Verder liet Evert-Jan ons weten dat hij achter de schermen aan een kitesurf-evenement werkt. “Het moet een combinatie worden van Oerol (kunst-cultuur), Glamour Lemmer (feest) en de Sneekweek (watersport), met het accent op extreme sports. Wij zijn geprikkeld en benieuwd hoe Kelder65 zich verder ontwikkelt.